Ünlü Altcoin Mercedes-Benz ile Anlaştığını Duyurdu!

Polygon’un çeşitli sektörlerde artan benimsemesi ile ivme kazanmaya devam ediyor. Grubun bir parçası olan Daimler Güney Doğu Asya, blockchain tabanlı bir veri paylaşım platformu başlatmak için Ethereum Katman-2 ölçekleme çözümü için Polygon’dan yararlandı.

Centric olarak adlandırılan platform, işletmelerin veri alıp satmalarını sağlayacak. Her ne kadar Acentrik bir Mercedes-Benz ortağı tarafından başlatılmış olsa da, blockchain platformu sigorta bilgilerinden klinik araştırmalara kadar farklı verilerin ticareti için de kullanılabilir.

Benzer girişimlere sahip çoğu platformun aksine, Acentrik verileri blokchain de saklamıyor. Ledger Insight raporuna göre, her veri kümesinin temsil etmek için bir meta veri karmasıyla birlikte saklanabilen bir NFT kullanılıyor.

Polygon’un Kullanım Senaryorsu Artıyor

Raporda, verilerin alım satımının Polygon ve Ethereum Rinkeby test ağında gerçekleştirileceği belirtiliyor. Verilerin parasal değerini koruma çabalarının bir parçası olarak, işletmelerin stabilcoin’ler kullanarak veriler için ödeme yapmaları bekleniyor.

Bununla birlikte, işlemler Polygon’da gerçekleştirildiğinden, kullanıcıların ağın yerel kripto para birimi olan MATIC’i kullanarak gaz ücreti ödemeleri gerekiyor. İşlem tamamlandıktan sonra alıcı, AWS 53 veya IPFS’DE depolanan temel verilere erişebilir. Bu arada Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, başarıyı kutlamak için bir tweet paylaştı.

“Mercedes Benz, Polygon tarafından desteklenen en yeni marka!”

Girişim, Polygon ağının en iyi markalar tarafından yaygın olarak benimsenmesini daha da gözler önüne seriyor. Polygon, işletmelerin güvenebileceği en iyi blockchain platformlarından biri olarak potansiyelini sergilemeye devam ediyor.

Veri Paylaşımının Önemi

Teknoloji de dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde veri paylaşımına ihtiyaç var. Makine öğrenimi ve Yapay Zeka gibi teknolojilerin etkin bir şekilde çalışması için çok fazla veri gerekiyor. Bazı işletmelerin ellerinde yeterli veri var, bu verileri toplamak onların yıllarını aldı, diğer yandan ise bazı şirketler erken başlayacak kadar şanslı olamadı.

Neyse ki, erken başlama ayrıcalığına sahip olmayan işletmeler veri paylaşımı girişiminden yararlanabilir.

Ocean Protocol kurucu ortağı Trent McConaghy, bir röportajda Google’ın kendi kendini süren otomobil girişimi Waymo’nun yıllardır çözüm üzerinde çalıştığı için diğer işletmelerin önünde olduğunu açıkladı.

MATIC 24 Saat İçinde %10’un Üzerinde Yükseldi

Aynı zamanda, Polygon’un yerel kripto para birimi olan MATİC, Coingecko’nun verilerine göre hızlı bir piyasa toparlanmasının ardından son 24 saatte% 10’un üzerinde bir artış gösterdi.

MATİC, basın zamanında Finans ve Coinbase dahil olmak üzere büyük kripto para borsalarında 0,88 dolardan işlem görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir