Ripple’ın Hukuk Danışmanı, SEC’i Hedef Aldı – Koin Günlük

  1. Anasayfa
  2. Coin Rehberi
  3. Ripple’ın Hukuk Danışmanı, SEC’i Hedef Aldı


Ripple’ın hukuk danışmanı Stuart Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) hedef aldı.

SEC ve LBRY arasındaki davaya değinen Alderoty, SEC’in Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) “çocuk masasına” (iş arkadaşları ve patron tarafından faaliyetlerden ve görevlerden düşürülme anlamında kullanılan bir deyim) düşürmeye devam ettiğini söyledi. Alderoty’e göre düzenleyici, erişiminin dışında kalan yerlere de saldırarak “uygulama yoluyla düzenleme” yaklaşımıyla agresif bir politika izliyor. Bu da CFTC’nin yetkilerinin kısıtlanmasına neden oluyor.

SEC ve LBRY arasındaki davanın bir duruşmasına katılan avukat John Deaton, SEC’in iddiasının “korkutucu” olduğunu dile getirdi. Deaton’a göre SEC, bazı kişilerin harcama yapmak için LBC token’larını aldığını iddia etse de fayda argümanını kesin bir dille reddetti. Düzenleyiciye göre herhangi bir token, küçük bir kar beklentisi olsa bile menkul kıymet olarak sınıflandırılabilir.

“Bunu bir dakika düşünmenizi istiyorum çünkü bu çok tehlikeli. Bu, her türlü varlık sınıfını gasp edebilecek bir şey”

Deaton, SEC Başkanı Gary Gensler’in Bitcoin’i bir “emtia” olarak nitelendirmesine karşın, bahsedilen bu tanımın Bitcoin için dahi geçerli olabileceğini düşünüyor.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir