Pitbull Coin Nedir? PIT Coin Ne İşe Yarar?

Son günlerde ülkemizde popüler olan Pitbull Token, merkeziyetsiz bir kripto topluluğuna bağlı bir projedir. 17 Mart 2021’de Binance Smart Chain (BSC) ekosistemiyle tanıtılan Pitbull Token (PIT), yapılan tanıtımlara göre tamamen topluluğa bağlı ve merkezi kontrolün hiç olmadığı bir projedir.

PIT coin ise Pitbull Token projesinin yerel token’ına verilen isimdir ve ilk çıkarıldığı andan itibaren merkezden bağımsız, topluluğa ait bir şekilde çalışmaktadır. Token’a ilişkin her şey aslında topluluğun eylemleriyle bağlantılı durumda.

Pitbull Token Nasıl Çalışır?

2021 yılının ilk çeyreğinde tanıtıldığı andan itibaren topluluk tarafından geliştirilen ve büyümeye devam eden proje şu an en büyük 441. token olarak listelenmiş durumda ve toplam değeri 34,215,000 dolar civarındaydı. Toplam arzı 100,000,000,000,000,000 (100 katrilyon) olan token, bu sayı fazlası nedeniyle “yakma” prensibine oldukça bağımlı durumdadır. Topluluğun birlikte hareket etmesiyle ve token yakımını arttırmanın yanı sıra kurdukları etkileşim, entegrasyonlar ve kullanımın arttırılması gibi farklı durumlar token’ın değerini arttıracaktır. Projenin de vizyonu ve misyonu şu an uzun vadeye odaklanmış durumda.

100 katrilyonluk toplam PIT token arzının yaklaşık yarısından fazlası yakılmış durumda ve dolaşımdaki arzı ise %40 civarında yer almaktadır. PIT token işlemleri yapılırken sistem otomatik olarak %4’lük görece büyük bir kesinti yapmaktadır. Bu kesintinin amacı ise PIT token değerini arttırmaktır. Alınan %4’lük işlem yarısı otomatik olarak yakılır, kalan yarısı da ödül olarak dağıtılır. Sistem bu açıdan hem otomatik yakma mekanizmasına hem de staking mekanizmasına sahiptir.

Topluluğa bağlı projelerin büyük kısmında olduğu gibi Pitbull Token’da da ICO yani ilk token teklifi yapılmamıştır. Ek olarak bir geliştiricisi, sahibi ya da çalışanı da bulunmamaktadır. Yapılan tüm işlemler gönüllülük esasına dayanmaktadır. Gönüllülüler projeye ait çoklu imza teknolojiyle korunan “bağış cüzdanlarına” transfer yapabilir ancak bu işlem birden çok imza gerektirir.

Şeffaflığı da ilke edinen Pitbull Token topluluğu, yapılan tüm harcama ve gelirleri açık olarak paylaşmaktadır. Yapılan bağışları da takip etmek mümkündür.

Pitbull Token’ın şu ana kurduğu ortaklıklar arasında Pig Finance (PIG Token), Friction Finance (TAO Token) ve UniTracker gibi isimler yer almaktadır. Ayrıca Pitbull Token’ın Pit Tracker, Pit Charts, Pit Farm, Pit Swap, Pit Store, Pit Stop, Pit Fund, Pit Games, Pit Lottery gibi iddialı projeleri de bulunuyor.

Pitbull Token Nasıl Satın Alınır? PIT Coin Nasıl Alınır?

Topluluğa bağlı projeleri sunan Gate.io, MEXC, OKX, PancakeSwap, CoinEx gibi borsalar aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir