Dikkat: Bu 13 Meme ve Metaverse Coin Uçuyor!

Bu 7 metaverse coin en çok yükselişi sergiledi
Metaverse alanı, 2021’in sonlarına doğru Facebook’un kendini Meta olarak yeniden markalamasıyla ivme kazandı. O zamandan bu yana, metaverse alanına odaklanan projeler ve bu projelerin, varsa, kripto para birimleri ivme kazanıyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan kripto para piyasasındaki düşüş ile birlikte değer kaybı yaşasalar da, bugün piyasadaki hafif toparlanma sonucu yükselişler görüldü. Ekonomik ve politik etkenler göz önüne alındığında, bu yükselişin devam edip etmeyeceği bilinmese de bazı altcoin’lerin fiyat hareketlerini aktarıyoruz.

Bugün, en çok yükselen metaverse coin ChainCade (CHAINCADE) oldu. ChainCade, yüzde 30’a yakın bir artış yaşadı. CHAINCADE’in ardından DEEPSPACE (DPS) yüzde 21.3’lük yükseliş ile ikinci olarak geldi. Üçüncü sırada, Ethernity Chain (ERN) yer alıyor. ERN, yüzde 19.5 oranında artış yaşadı. ERN’i Render Token (RNDR) yüzde 16 ile takip etti. Son olarak Phantasma (SOUL) yüzde 14.5, Arcona (ARCONA) yüzde 12.3, GameX (GMX) yüzde 11.1 arttı. Bir saatlik, bir günlük ve bir haftalık fiyat hareketlerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Meme coin’ler de artış yaşadı
Metaverse coin’ler dışında Shiba Inu, Dogecoin gibi meme coin’lerden esinlenerek oluşturulmuş coin’leri tanımlayan bir kategori olan meme coin’ler arasında da artış yaşandı. Bugün, en çok yükselen meme kripto para birimi SmugDoge (SMUG) oldu. SMUG’ı Kuma Inu (KUMA) yüzde 20.6 ile takip etti. Woofy (WOOFY) yüzde 17.3, CorgiCoin (CORGI) yüzde 16, HODL (HODL) yüze 11.4, Floki Inu (FLOKI) ise yüzde 11.1 oranında artış yaşadı. Bu coin’ler bugün yükseliş sergilese de, her an düşebileceklerini ve her yatırımcının yatırımını kendi araştırmaları doğrultusunda yapması gerektiğini belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir