Borsa Yöneticisi: Bitcoin’deki Düşüş Bu Tarihe Kadar Sürebilir!

Huobi yöneticisi, Bitcoin fiyatı için halving’e dikkat çekti
Son Bitcoin halving’i (kripto para tarihindeki üçüncü halving) Mayıs 2020’de gerçekleşti. Blok yarılanması anlamına gelen halving’den sonra, kripto para şimdiye kadar ulaştığı en yüksek zirveye yükseldi: Kasım 2021’de 70 bin dolara yakın bir zirve. Daha önceki halving, Temmuz 2016’daydi. BTC, 19.000 doların üzerinde 2017 sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine fırladı. 2024’ün başlarında dördüncü Bitcoin halving’i görülecek, ardından, yöneticiye göre piyasa katılımcıları bir sonraki boğa koşusunu dikkatle bekleyecek.

BTC bu rekor seviyelere her ulaştığında düştü. Ancak kriptonun aynı zamanda bir toparlanma kaydı da var ve değerde genel bir artış gösteren bir grafik çiziyor. Bitcoin şu anda Kasım zirvesinden yaklaşık yüzde 40 düştü. Du’nun yorumlarının tercüme edilmiş bir versiyonu, “Bu döngü devam ederse, şu anda bir ayı piyasasının erken aşamasındayız” diyor.

Bir sonraki boğa döngüsü ne zaman?
Du, bir sonraki boğa döngüsü hakkında “tam olarak tahmin etmek gerçekten zor çünkü piyasayı etkileyebilecek pek çok başka faktör de var – örneğin savaş dahil jeopolitik konular veya Covid, piyasayı da etkiliyor,” ifadelerini kullandı. Du’nun açıklamaları, son piyasa olaylarının kanıtladığı gibi, bazı gerçekler içeriyor. Geçen yıl, çok sayıda piyasa analisti Bitcoin için 100.000 dolarlık bir kapanış öngördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir