Analist Açıkladı: Bu Kripto Para Eski Zirvelerine Geri Dönebilir!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Ethereum (ETH), ETH 2.0 güncellemesine ilişkin heyecan yükseldiğinde beklenmedik şekilde 4.800 dolar civarındaki en yüksek seviyelerine çıkabileceğini iddia ediyor.

Kaleo takma adıyla tanınan analist, 530.000 Twitter takipçisine, dijital varlık piyasasındaki daha geniş düşüş eğilimine rağmen, herhangi bir kripto varlığın tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkması için en iyi şansın ETH’de olduğunu düşünüyor.

Kaleo, Ethereum’un hisse kanıtına (PoS) geçişiyle, ETH’nin piyasa değerinin lider kripto Bitcoin’inkini geçebileceğini bir ifadesi olan “çevrilme” (flippening) anlatısının ortaya çıkacağını düşünüyor.

“Buradan yükseklere dönme şansı olan bir kripto varsa o da ETH’dir.

BTC’nin 32.000 dolara kadar çıktığını ve ETH/BTC’nin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.15 BTC’yi (3.564 dolar) güncelleme öncesi yeniden test etmeyi başardığını varsayalım, 4800 dolarlık bir ETH fiyatı ortaya çıkar.

Bunun çok fazla olduğunu düşünmeyin, ancak ETH bu seviyelere yaklaşırsa zaman çizelgesinde göreceğiniz tek şey flippening (ETH’nin piyasa değerinin Bitcoin’i geçmesi) anlatısının heyecanı olacak. Biz oradayken, büyük bir ihtimalle coşkunun zirvesinde olacağız ve kesinlikle kâr almayı düşünmelisiniz.”

Kaleo, Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkma olasılığının masada olduğunu söylese de, ETH/BTC çiftinin Ocak 2018’den bu yana görülmeyen bir seviye olan 0.112 BTC’ye (2.661 dolar) yükselmesinin daha muhtemel olduğunu söylüyor.

“Bence daha yüksek olasılık senaryosu, büyük olasılıkla tüm zamanların en yükseği 0.72 olan piyasa değeri oranındaki dirençtir; bu, şu anda bulunduğumuz yerden %56’lık bir artışı temsil ediyor, bu da 0.112’ye yakın bir ETH/BTC oranına ve ilgili bir ETH fiyatına eşit.

Yukarıdaki 32.000 dolar BTC senaryosu göz önüne alındığında yaklaşık 3600 dolar. Bu oranı açıkça BTC hedefinize geçişli olarak uygulayabilirsiniz. Örneğin, baktığım aralığım 28.000 – 33.000 dolar, yani ETH aralığı 3.100 – 3.700 dolar.”

ETH/BTC parimetresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir